HOME


Aktualności

KOŁO ŁOWIECKIE


 

1. Myśliwski Piknik Rodzinny "Tylko dla orłów"


W dniu 09.07 br. Zarząd Koła zorganizował Myśliwski Piknik Rodzinny. Udział wzięło ponad 140 osób dorosłych i ponad czterdzieścioro dzieci. Dla nich to przede wszystkim do dyspozycji było wiele atrakcji, miedzy innymi dwa zamki-zjeżdżalnie, wata cukrowa oraz wiele konkursów min o tematyce przyrodniczej z nagrodami.
Impreza rozpoczęła się od sygnału "Powitanie" oraz przemowy Prezesa Koła Kol. Jacka Draguna do kolegów myśliwych, ich rodzin oraz zaproszonych gości, min rolników, na których polach łowiecko gospodarują myśliwi. Potem wręczono dyplomy i medale dla reprezentantów Koła na Okręgowych Zawodach w Strzelaniu Myśliwskim, na których reprezentacja zdobyła puchar za trzecie miejsce oraz puchar dla najlepszego Koła powiatu człuchowskiego. Skład reprezentacji: Jan Rekowski, Tomasz Kaczmarek, Ryszard Jereczek. Uhonorowano także byłego łowczego Koła, kol Zdzisława Kowcuna, który za ponad trzydziestoletnią pracę w Zarządzie Koła otrzymał podziękowanie z rąk nowego łowczego - Jana Rekowskiego i okolicznościowy prezent.
Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada, która obfitowała w wyroby z dziczyzny, grilla oraz sławetny napój o nazwie "Tylko dla orłów", którego moc i działanie jest legendarne. Pogoda dopisała i zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Miejmy nadzieję, że za rok znowu sie spotkamy .


 

2. Ślubowanie na ręce Łowczego Okręgowego Michała Pobiedzińskiego składają(od lewej) Karol Dziemiańczyk, Marcin Kowalski, Seweryn Malmon


W dniu 30.10.21 na terenie obwodu 316 odbyło sie zbiorowe polowanie instruktażowe przy współudziale Zarządu Okręgowego PZŁ w Słupsku z udziałem prezesów kół łowieckich powiatu człuchowskiego oraz Nadleśniczego Czarne Człuchowskie i Łowczego Okręgowego ze Słupska. Przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze polowanie zakończono pokotem na którym znalazł się jeleń byk, łania i cielę oraz jeden dzik. Przy posiłku w siedzibie Koła Orzeł przedyskutowano aspekty i kierunki zapobiegania ASF na terenie powiatu .


 

3. Obchody Jubileuszu 65-lecia Koła Łowieckiego Orzeł w Człuchowie
- 29.06


W dniu 29.06 w Domu Mysliwskim "Bażantarnia" w Barkowie odbyły się obchody Jubileuszu 65-lecia Koła Łowieckiego Orzeł w Człuchowie.

Licznie przybyli goście, min starosta człuchowski, burmistrz Człuchowa, wójt Gminy Człuchów i Debrzno, Nadleśniczowie oraz Zarządy człuchowskich kół zebrali się aby uczcić przy wspaniałej pogodzie Jubileuszu naszego Koła. Uroczystości rozpoczęły się powitaniem przybyłych oraz przedstawieniem historii Koła wygłoszonej przez Prezesa Jacka Draguna.

Kolejnych punktem uroczystości było wręczenie Honorowych Kordelasów Koła dla Kolegów Romana Skwiercza,Jana Laskowskiego,Romana Kowcuna, Jana Rekowskiego, Ryszarda Naumiaka, które wręczył kierownik biura Zarządu Okręgowego PZŁ w Słupski kol. Michał Pobiedziński.
Następnie z rąk byłego łowczego Okręgowego, kolegi Mariana Wilczewskiego pamiątkowe zegarki odebrali członkowie Koła o najdłuższym stażu, byli to min Ryszard Naumiak 44lata stażu, Zdzisław Kowcun 40 lat, Jacek Dragun 35, Krzysztof Patalas 34 lata, Eugeniusz Zabłocki 32 lata, Tomasz Skwierawski 32 lata, Jan Laskowski oraz Jan Wróblewski po 30 lata w Kole.

Na koniec nagrody za dobre wyniki w strzelaniu myśliwym odebrali koledzy reprezentujący Koło na zawodach okręgowych: Kol. Jan Rekowski, Marcin Putynkowski i Tomasz Kaczmarek.

Oprawę muzyczna zapewnił zespół sygnalistów ECHO KNIEI przy Nadleśnictwie Okonek. Po krótkie przerwie zespół ten wykonał brawurowy koncert muzyki nie tylko myśliwskiej.

Co należy szczególnie podkreślić średnia wieku muzyków była na poziomie 12 lat. Krótką relację z tego koncertu można zobaczyć na stronie Koła. W przerwie występu młodych muzyków, goście mogli zwiedzić wystawę łowiecką oraz wpisać się do wyłożonej specjalnie w tym celu kroniki Koła.

Ponieważ obchody miały charakter Pikniku, przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników Jubileuszu. Były zatem zamki dmuchane dla oraz liczne zabawy i konkursy zorganizowane specjalnie dla tych uczestników pikniku. Dobrze zaopatrzone stoły uginały się od wyrobów swojskich z dziczyzny , był tez pieczony dzik a o godz 22 podano dwa jubileuszowe torty.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych


 
 

4. Wybudowanie wiaty na drewno


Wybudowano wiatę na drewno obok Domu Myśliwskiego "BAŻANTARNIA" w Barkowie.


 
 

5. Jubileusz 60-lecia Koła


Jubileusz odbył się w dniu 12.07.2014 na Zamku w Człuchowie z udziałem starosty człuchowskiego, burmistrzów miast Człuchów i Debrzno, sztandarów, łowczych i prezesów sąsiednich kół łowieckich oraz gości z zaprzyjaźnionych kół "Matecznik" w Zelowie i KŁ nr 31 Pracowników Nauki w Warszawie.
W scenerii pełnej trofeów myśliwskich, ekspozycji przedmiotów, literatury o tematyce łowieckiej, nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Sztandar Koła zostało uhonorowane przez Łowczego okręgowego Mariana Wilczewskiego Najwyższym Odznaczeniem Łowieckim ZŁOM.
Trzech Kolegów otrzymało Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej byli to T.Skwierawski, A.Łabęcki, R.Skwiercz i Kolega J. Barski Medal Brązowy. Sześciu najbardziej zasłużonych dla Koła Kolegów otrzymało Honorowe Kordelasy Koła, które jako wyróżnienie ustanowiono Uchwałą Walnego Zebrania w 2013 roku.
Uroczystości oficjalne na zamku zakończył koncert Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka.
Dalsza część obchodów Jubileuszu odbyła się w należących do koła Domu Myśliwskim "Bażantarnia" w Barkowie, gdzie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową ku czci zmarłego w czerwcu wieloletniego Prezesa (1970-2010) Kol.Tadeusza Wojtyłko i innych Kolegów, którzy wcześniej odeszli do Krainy Wiecznych Łowów.

Galeria zdjęć - Jubileusz 60-lecia Koła

<
 

4. Zasady odbywania stażu


6. Regulamin polowań7. Przydział zadań stałych
 

8. Strój organizacyjny PZŁ

Załacznik do uchwały nr 60/2008 z dnia 16 grudnia 2008r.
w sprawie stroju organizacyjnegowraz z dystynkcjami

ŁOWIECKI STRÓJ ORGANIZACYJNY

1. Strój organizacyjny członka PZŁ składa sie z marynarki, letniej koszuli i spodni
(dla pa spódniczki) koloru zielonego oraz płaszcza jesienno-zimowego, uszytych wg wzoru zatwierdzonego przez NRŁ.

2. Do stroju obowiazuje biała koszula, zielony gładki krawat, na którym ewentualnie moze byc umieszczone logo PZŁ, czarne buty, czarny pasek oraz [..]
DOWNLOAD